Zelené strechy od FASTRE

Zelené strechy sú investíciou do budúcnosti. Zlepšujú ekologickú funkciu miest a obcí a sú investíciou s mnohými benefitmi, vrátane zníženia nákladov a ochrany životného prostredia. Ponúkame rôzne typy riešení a prispôsobíme ich presne vašim potrebám. Ponúkame v oblasti plochých striech komplexné služby od realizácie plochej strechy až po finalizáciu komplexného diela v podobe extenzívnej alebo intenzívnej zelenej strechy. S nami získate nielen technickú odbornosť, ale aj starostlivosť o každý detail vášho projektu.

Zelené strechy realizujeme aj na projektoch kde sme nerobili hydroizoláciu. Neváhajte nás kontaktovať v akejkoľvek fáze projektu

 

Zelené strechy

Výhody zelených striech

Zelené strechy - výhody

Zelené strechy predstavujú zároveň ekologické a funkčné riešenie pre moderné budovy. Okrem svojich ekologických výhod pridávajú zelené strechy aj estetickú hodnotu k architektúre a prostrediu.

Extenzívne zelené strechy

Povrch extenzívnej strechy je pokrytý vegetáciou nenáročnou na údržbu a odolnou voči extrémnym poveternostným podmienkam ako je sucho, horúčava, mráz či časté striedanie teplôt. Povrch pokrývajú najčastejšie sukulenty ako sedum, byliny a trávy, ktoré sú špeciálne prispôsobené extrémnym poveternostným podmienkam na strechách. Nepotrebuje pravidelné zavlažovanie, hnojenie, strihanie alebo kosenie.

Vegetáciu na zelenej extenzívnej streche realizujeme pomocou rozhodníkových kobercov alebo rozchodníkových sadeníc.

Ploché strechy - extenzívna zelená strecha

Intenzívne zelené strechy

Ploché strechy - intenzívna zelená strecha

Intenzívna zelená strecha je miesto pre relaxáciu a oddych. Intenzívne zelené strechy majú väčšiu hrúbku substrátu ako extenzívne strechy, hrúbka substrátu je nad 200mm. Povrch striech býva často upravovaný a modelovaný, nakoľko ide o skutočný priestor pre život.

Intenzívna zelená strecha je kombináciou trávnikov, kríkov a stromov s možnosťou vytvárania chodníkov a odpočinkových miest. Ponúka nielen estetickú hodnotu, ale aj funkčnosť.

Vegetáciu tvoria rastliny, kríky, trávniky, ktoré si vyžadujú pravidelnú starostlivosť a údržbu (hnojenie, zavlažovanie, kosenie, a pod).

Intenzívne zelené strechy neslúžia iba ako estetický prírastok k budovám, ale posúvajú hranice využívania verejných priestorov a prispievajú k lepšiemu životnému prostrediu v meste.
 

Kroky k vašej novej zelenej streche

Kontaktujte nás pre bezplatnú konzultáciu

Ak potrebujete ďalšie informácie alebo poradenstvo týkajúce sa zelených striech, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu, aby sme vám pomohli s každým krokom vášho projektu. Naši odborníci sú pripravení pomôcť vám s výberom najvhodnejšej možnosti pre váš projekt.

Nezáväzná cenová ponuka na mieru

Po úvodnej konzultácii a poradenstve Vám radi pripravíme nezáväznú cenovú ponuku. Ponúkame komplexné služby v oblasti plochých striech a zelených striech. Zabezpečíme hydroizolačné práce, klampiarske práce, montáž a dodávku strešných okien VELUX a kompletnú realizáciu extenzívnej alebo intenzívnej zelenej strechy.

Komplexná realizácia diela a následná starostlivosť

Dôverujte našej skúsenosti a profesionalite pri realizácii vášho projektu zelenej strechy. Sme tu, aby sme vám pomohli vytvoriť dlhotrvajúce a kvalitné riešenie, ktoré bude spĺňať vaše potreby a očakávania. Odovzdaním diela naša starostlivosť nekončí. Vaša strecha je aj náš projekt a sme tu aj v prípade následnej starostlivosti a údržby.

Pre viac informácií alebo na konzultáciu ohľadom vášho projektu nás neváhajte kontaktovať.

V oblasti zelených striech poskytujeme komplexné služby

Naše ďalšie služby

Ploché strechy

Pri realizácii plochej strechy je kvalitné prevedenie prvoradé. Zameriavame na kvalitu, spoľahlivosť a dlhodobú trvanlivosť.

Ploché strechy

Hydroizolačné práce

Hydroizolácia je najdôležitejšia vrstva skladby strechy. Zabraňuje vnikaniu vody do skladby strechy a ďalej do interiéru budovy.

Hydroizolačné práce

Klampiarske práce

Klampiarske práce sú síce poslednou, ale určite nie menej dôležitou súčasťou realizácie strechy.

Klampiarské práce
Referencie hovoria za nás

Pozrite si naše realizácie

    Neboli nájdené žiadne referencie

Kontaktujte nás

Kde nás nájdete

FASTRE s.r.o. 
Jarmočná 1 
Košice, 040 01

Tel:  +421 910 545 606, +421 948 781 743

Email: sramek@fastre.sk , maslanak@fastre.sk